Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Ulica Zamkowa pęka w szwach

2016-08-24 17:48:18 (ost. akt: 2016-08-24 17:49:34)

Autor zdjęcia: Marek

Coraz większe natężenie ruchu na ulicy Zamkowej, a wśród węgorzewskich decydentów z Zamkowej 3 panuje cisza w tym temacie.

Tematu przeciążonej ulicy Zamkowej nie da się uniknąć, wszyscy widzimy a przed wszystkim kierowcy jakie zagęszczenie samochodowe jest na głównej ulicy. Dlatego zadam pytanie decydentom, czy nie nadszedł czas, aby pomyśleć o budowie mostu nad Węgorapą? Most, który połączyłby ulice Pionierów, Słowackiego, Kajki aż do ulicy Jasnej. Nie trzeba tłumaczyć jak odciążyłoby zakorkowaną Zamkową, tym bardziej, że zwiększyła się częstotliwość samochodowa w stronę Kalu i tu należy przypomnieć o planach budowy osiedla przed plażą "Kal". Po drodze jest osiedle przy ulicy Kopernika, wcześniej skrzyżowanie z 3 Maja, a więc dojazd do starostwa , przychodni i szpitala. Nie wszyscy kierowcy jadący w tamtych kierunkach musieliby poruszać się ulicą Zamkową.

Most oczywiście w komponowany w otoczenie Węgorapy i promenady, powinien współgrać z ewentualnymi planami dalszego zagospodarowania tego odcinka. Most oczywiście dla samochodów osobowych oraz pieszych. Przejazd przez ulicę Słowackiego z dużo ograniczoną prędkością, tak, aby nie utrudniać życia mieszkańcom przy tej ulicy oraz budynku po drugiej stronie rzeki. Zapewne mieszkańcy pamiętają ile kontrowersji było w sprawie drewnianego mostu, były glosy za i przeciw. Co do jego stanu technicznego zastrzeżeń było sporo , ale były również głosy, że przeszkadza w ożywieniu portu między pocztą i zamkiem.

Ze stanem jaki przedstawiał drewniany most można było się pogodzić i rozebrać choćby właśnie z tego powodu, ale twierdzenia, że poprzez likwidację mostu ożywi się centrum miasta, można śmiało w między bajki włożyć. Burmistrz w 2009 roku na łamach WT stwierdził, że rozbiórka mostu to pierwszy krok w kierunku ożywienia portu między pocztą a zamkiem. Mostu już tyle lat nie ma, żaglówek również nie widać i ich nie zobaczymy, a przecież każdy żeglarz jak chce może pod zamkiem cumować. Żadnego portu tu również nie będzie, port to potężna infrastruktura zaczynając od sanitariatów. Owszem, plany były wybudowania tam ekomariny i z tym wiązano ożywienie tego miejsca. Ekomarina jednak stoi obok budynku Żeglugi Mazurskiej i jest omijana przez ogromną większość żeglarzy, kierujących się do LOK. Żeglarze wolą cumować w miejscach, gdzie czują się bezpiecznie, czyli w zamkniętych portach. Kto dzisiaj zacumuje na noc swój drogi jacht czy nawet wypożyczony między pocztą a zamkiem.

Po drugie dla żeglarzy to miejsce nie jest atrakcyjne, żeglarskie życie toczy się w portach. A po trzecie, gdyby stworzono w dalekiej przyszłości bezpieczne cumowanie w tym miejscu, to nie ma żadnego problemu ze złożeniem masztu, aby przepłynąć pod mostem. Dla chcącego nic trudnego.
Najwyższy czas żeby władza wreszcie zainteresowała się tematem odciążenia głównej ulicy Węgorzewa, biorąc po uwagę również temat budowy mostu. Rzecz jasna, że w rachubę wchodzi kilkumilionowy koszt budowy, ale można wstrzymać się np. z budową nowego budynku WCK i paru innych zaplanowanych inwestycji, na rzecz poprawy a właściwie naprawy ruchu drogowego w naszym mieście. Jest to tylko naświetlenie problemu jakim jest natężenie ruchu na głównej ulicy Węgorzewa.

Można, a właściwie należy zapytać się mieszkańców poprzez internet oraz lokalną gazetę "Węgorzewski Tydzień" co sądzą na ten temat. Nic o nas bez nas.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Mario

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mega #2079455 | 212.160.*.* 4 paź 2016 08:21

  Most był by świetnym rozwiazaniem. Coraz więcej ludzi ma auta i za rok będzie jescze gorzej, trzeba pomału mysleć nad nowymi rozwiązaniami by rozładowac ruch w Wegorzewie

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rico #2054452 | 109.163.*.* 27 sie 2016 21:49

  Obwodnica nie zmniejszyi ruchu na zamkowej. Nikt tamędy nie będzie jeździł, a wydać miliony na obwodnicę dla garstki tirów w ciągu doby to niesamowite przegięcie. Coś jednak trzeba zrobić , bo zamkowa faktycznie pęka w szwach

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. JA TEŻ #2054341 | 89.229.*.* 27 sie 2016 15:24

  Gadamy jak kumoszki na rynku. Jeden rzuca temat - Zamkowa zakorkowana - i już lecą komentarze kilku fanów autora (atak swoja droga, dziwię, sie, że Gazeta jeszcze nie wzięła Mario na etat). Problem jest inny. Władza nie nadąża za mieszkancami. Nie słucha głósów krytycznych, nie słucha podpowiedzi. Ma monopol na mądrość. Dopiero jak się grunt pali pod nogami, przyznaje rację (por. akcja rady młodzieżówej na zamku - a przeciez temat płotu był poruszany od 10 lat). Podobnie Zamkowa. Rok temu min. Cichoń obiecał rondo, gdzie jest ? Tam gdzie minister? dziś wiadomo, że mostu gmina nie wybuduje sama. Trzeba szukac pmysłu na kasę z zewnątrz. Czy ktoś szuka? Wątpię. Gołdap, Olecko, Ełk, PIsz, Gizycko maja już obwodnice. My? Nawet nie wiemy czy chcemy i jak chcemy. Przeciwny tez jestem takiemy stawianiu sprawy że dom kultury lub most. Popatrzmy na sąsiadów obok - jaką maja innfrastrukture kultury w porównaniu z nami. Wszysko jest potrzebne, wladza ma dwa wyjścia, razem z mieszkańcami dokonywac wyborów, szukać pomysłów, robić hierarchię tematów. Dziś chyba jest jednak udawanie, że się coś robi z tą myśla, że za dwa - trzy lata wyborca zapomni o obietnicy ronda, domu kultury, przejścia granicznego, przebudowy Łakowej itd.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. do ja tez #2054319 | 212.21.*.* 27 sie 2016 14:34

   Masz rację, co jest ważniejsze, spokój dla paru rodzin z Kraszewskiego czy dobro ogółu? Niech nie przesadzają z Kraszewskiego, samochodzy jeżdziły wolno, domki od ulicy stoją w sporej odległości, odzielają je ogródki. A co mają powiedzieć ci których budynki od ulicy dzielą jedynie chodniki.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mz #2053840 | 37.47.*.* 26 sie 2016 17:13

   uważam ze jest to problem Wegorzewa nr 1

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (21)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages