Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

„Przecież jestem już pierwszak, nie maluch”

2 października odbyła się uroczystość pasowania na uczniów dzieci z klasy I. Do ślubowania przystąpili: Jakub Chmurzyński, Milena Drab, Maja Dubiel, Weronika Giczewska, Franciszek Kusz, Zuzanna Kisielewska, Julia Łukaszewicz, Lena Predko, Damian Wincza i Milena Zapaśnik.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, były powitania
oraz rady starszych kolegów - uczniów klasy VIII. Dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym, który był oklaskiwany przez przybyłych na uroczystość rodziców oraz społeczność szkolną.
Następnie pierwszoklasiści ślubowali na godło i flagę Polski, w obecności Pani Dyrektor, nauczycieli, rodziców i społeczności szkolnej, a po nich ślubowali również rodzice.
Ceremonii pasowania dokonała Dyrektor Szkoły, Pani Marzena Mokrzecka, dotykając wielkim, kolorowym ołówkiem ramię każdego ucznia oraz wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Perłach”, a także wręczając dyplom. Uczniowie otrzymali drobne upominki od klasy VIII, Rady Rodziców i Grona Pedagogicznego.
Po części oficjalnej pierwszoklasiści udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
(SP Perły)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zofia Kruk oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: „Przecież jestem już pierwszak, nie maluch!”
Oceń artykuł:

(0)