Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

SUKCES UCZNIÓW KLASY II SP Perły

W październiku nasza szkoła wzięła udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród jest sieć sklepów Biedronka.

Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. W ramach konkursu uczniowie kl. II brali udział w obchodach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. W kolejnym etapie wykonali komiks o Słodziakach.
20.11.2018r. Otrzymaliśmy wspaniałą informację od organizatorów o zdobyciu wyróżnienia.
W nagrodę każdy uczeń otrzyma poduszkę - Słodziaka. To wielki sukces, gdyż w konkursie uczestniczyło 4672 klas z całej Polski.
To nie pierwsze osiągnięcie uczniów kl. II. W szkolnym konkursie plastycznym „Mamo, Tato – rzuć palenie!” zajęli I miejsce.
Serdecznie gratulujemy uczniom kreatywności, a rodzicom tak zdolnych dzieci. Klasę II do konkursu przygotowała wychowawczyni Dorota Dąbrowska.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zofia Kruk oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Szkolne Przygody Gangu Słodziaków
Oceń artykuł:

(0)