Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

AKCJA - SEGREGACJA w Perłach

21 września społeczność naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyła w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”, a jej celem było promowanie selektywnej zbiórki odpadów.

Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, udali się w wyznaczone rejony do porządkowania. Oddziały przedszkolne oraz klasy I - III sprzątały teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw. Klasy IV-VIII zajęły się poboczami dróg w okolicach szkoły. Sprzątającym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda i akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające.
W poczuciu dobrze wykonanej pracy, bardzo potrzebnej środowisku, upiekliśmy kiełbaski przy ognisku, a następnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach na świeżym powietrzu.
Udział uczniów naszej szkoły w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczynił się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.
Sprzątanie Świata – Polska 2018 odbyło się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Węgorzewo. Serdecznie dziękujemy!
(SP Perły)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zofia Kruk oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Akcja-segregacja w Perłach
Oceń artykuł:

(0)