Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Podziel się:

Podziel się:

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI w SP Perły

21 marca to Dzień Samorządności w naszej szkole. „Wagary” tego dnia były bardzo udane. Do szkoły przybyliśmy, ale swój czas zorganizowaliśmy inaczej niż zwykle.

Zajęcia rozpoczęliśmy poetycko, odbył się konkurs recytatorski, aby uczcić Światowy Dzień Poezji.
Dalsza część dnia przebiegała w wesołym nastroju. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy V. Na początku wystąpili w takich samych strojach i zaśpiewali piosenkę pt. „Tamta dziewczyna”. Następnie wystartowali w konkursie na Miss i Mistera Szkoły, ale przewrotnie – o tytuł Miss ubiegali się chłopcy, a o tytuł Mistera – dziewczęta. Kandydaci zaprezentowali się w trzech kreacjach, a każda była nagradzana brawami. Powołane wcześniej jury dokonało wyboru i nagrodziło uczestników stosownymi tytułami.
Po chwili przerwy zebraliśmy się przed szkołą, utworzyliśmy wiosenny pochód i z przygotowanymi słomianymi marzannami udaliśmy się do wyznaczonego miejsca za boiskiem. Chwilę czekaliśmy, po czym mogliśmy obserwować, jak kukły się palą. To był znak, że zima już odeszła.
Kolejne godziny to także „wagary”. Z lekcji można było „uciekać”, ale razem z nauczycielami i tak właśnie zrobiliśmy. W ten sposób tego dnia pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.
(SP Perły)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zofia Kruk oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Perełki pożegnały zimę i przywitały wiosnę
Oceń artykuł:

(0)