Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Bal karnawałowy w Perłach

9 lutego było w naszej szkole kolorowo i bajecznie - tego dnia odbył się bal karnawałowy. Zabawy i konkursy prowadziła zaproszona Pani „Indianka”.

Wróżki, księżniczki, strażacy, policjanci, rycerze, motylki, aniołki, krówki, myszki, kotki, pszczółki i inne postacie - wszyscy świetnie się bawili. Tańczyliśmy, jechaliśmy pociągiem, robiliśmy kółeczka i wężyki. Prowadząca zabawę uczyła różnych układów tanecznych do znanych i mniej znanych melodii, a dzieci bardzo chętnie naśladowały. Nasze pociechy z zaangażowaniem uczestniczyły w atrakcyjnych konkursach: bieg w bardzo, bardzo dużych kapciach, wyścig drużyn z balonami bez użycia rąk, przeskoki drużyn z poduszki na poduszkę, zespołowe łowienie rybek . W czasie trwania balu wszyscy chętni korzystali z malowania twarzy. Ogromnym powodzeniem cieszył się pokaz baniek mydlanych a także zamykanie dzieci wewnątrz olbrzymiej bańki mydlanej.
Pod koniec balu wszyscy zostali obdarowani kolorowymi balonikami, z których mogli zrobić różne postacie.
W tym samym czasie starsi uczniowie (kl. IV – VII) wzięli udział w dyskotece. Zabawa była wyśmienita, tańczyli niemalże wszyscy, niektórzy zatańczyli wprawdzie tylko kilka razy, ale byli też tacy, którzy nie zeszli z parkietu ani na chwilę. A kiedy zabrzmiały dźwięki bardziej znanych piosenek, tupot nóg i głośny śpiew słyszeli zapewne także sąsiedzi.
Ok. 14.00 ucichła muzyka i zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy balu udali się na odpoczynek podczas weekendu.
(SP Perły)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zofia Kruk oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Wróżki, księżniczki, strażacy i policjanci na balu karnawałowym
Oceń artykuł:

(0)