Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Podziel się:

Podziel się:

Z Pereł na Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

28 września chętni uczniowie z kl. III – VII mieli okazję poczuć się jak studenci. Tego dnia wybraliśmy się na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski, aby wziąć udział w 15 Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki.

Wybraliśmy zajęcia z dwóch tematów. Jedna grupa udała się na wykład pt. „Ryby naszych jezior i rzek”. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną odpowiadającą m. in. na pytania: „Czy świnki żyją w rzece? Czy pstrąg połknął tęczę? Jak wygląda koza w wodzie? Po co rybie wąsy? Kto jest zbójem w jeziorze?” Następnie udaliśmy się na wycieczkę po laboratoriach Centrum Akwakultury i Inżynierii Ekologicznej. Na zakończenie wzięliśmy udział w konkursie rysunkowym z nagrodami: „Moja wymarzona ryba”. Komisji najbardziej przypadły do gustu prace: Laury Krukowskiej, Szymona Buczki i Izabeli Grabarz, ale nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy.
Druga grupa wzięła udział w zajęciach pt. „Drzewa w polskich lasach”. Zapoznaliśmy się z gatunkami drzew i krzewów występujących w lasach, próbowaliśmy swoich sił w ich rozpoznawaniu, wysłuchaliśmy wielu ciekawostek dotyczących drzew w Polsce i na świecie i dowiedzieliśmy się, czy wycinka drzew jest koniecznością. Na zakończenie każdy uczestnik rozwiązał krzyżówkę i otrzymał pamiątkę udziału w zajęciach.
To był bardzo udany dzień i za rok też pojedziemy na takie ciekawe lekcje przyrody lub z innej dziedziny wiedzy.
Razem z uczniami tego dnia na Uniwersytet wybrali się: Marzena Mokrzecka, Zofia Kruk i Remigiusz Kaczyński.

(SP Perły)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zofia Kruk oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Z Pereł na Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki
Oceń artykuł:

(0)