Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Podziel się:

Podziel się:

Poetycko i zabawnie na powitanie wiosny w Perłach

21 marca uczciliśmy Światowy Dzień Poezji i Dzień Samorządności.

Tego dnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 27 uczestników. Startowali oni w dwóch kategoriach: kl. 0 - III i kl. IV - VI. Komisja wysłuchała recytacji mniej i bardziej znanych utworów, po czym musiała podjąć decyzję i ogłosić wyniki.
Oto zwycięzcy:
kategoria - kl. 0 – III
- I miejsce – Magdalena Siemaszko, Ignacy Tryk (kl. III),
- II miejsce – Wiktor Uściłowicz (kl. I),
- III miejsce – Angelika Kwarcińska (oddział przedszkolny), Mateusz Kępa (kl. I), Wiktoria Guzman (kl. III);
kategoria - kl. IV – VI
- I miejsce – Gabriela Cichosz (kl. V),
- II miejsce – Gabriela Śliwka (kl. VI),
- III miejsce - Patrycja Marcinkowska (kl. IV), Szymon Buczko (kl. VI).
Po konkursie uczniowie „uciekli” z lekcji razem z nauczycielami, aby dokonać symbolicznego pożegnania zimy i powitania wiosny. Z przygotowanymi słomianymi marzannami wyszliśmy, jak tylko przestało padać. Utworzyliśmy wiosenny pochód i udaliśmy się do wyznaczonego miejsca za szkołą. Chwilę czekaliśmy, po czym mogliśmy obserwować, jak kukły się palą. To był znak, że zima już została pożegnana i faktycznie – po chwili zaświeciło słońce. Dzięki temu mogliśmy urządzić zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw, a ci, którzy zostali w szkole, rywalizowali ze sobą w różnych grach stolikowych.
(SP Perły)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zofia Kruk oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Poetycko i zabawnie na powitanie wiosny w Perłach
Oceń artykuł:

(0)