Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Podziel się:

Podziel się:

ORLEN WARSAW MARATHON po raz trzeci

23 kwietnia 7 tysięcy osób stanęło na starcie Charytatywnego Marszobiegu Dar Serca w Warszawie. Podobnie jak w poprzednim roku, udział każdej osoby to 10 zł, które PKN ORLEN przekazał dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka.

Sygnał do startu dał Tomasz Majewski. Wśród maszerujących znalazły się także reprezentantki naszej szkoły: Marzena Mokrzecka, Maria Proniewska, Anna Sroka, Edyta Szarmacher - Stasiak, Czesława Dąbrowska, Jolanta Wojtowicz i Zofia Kruk wspierane duchowo przez naszych przyjaciół z FFiL Śnieżka. Trasa nie była długa (1800 m), ale bardzo urokliwa, co powodowało, że wsparcie realizacji tak szczytnego celu dało nam jeszcze większą satysfakcję.
24 kwietnia punktualnie o 8:45 biegacze rozpoczęli zmagania na dystansach 42,195 km i 10 km podczas trzeciej edycji ORLEN Warsaw Marathon. Na bieg na dystansie 10 km (razem z ponad 10 tys. innych biegaczy) zdecydowały się w tym roku Marzena Mokrzecka i Maria Proniewska. Atmosfera była niepowtarzalna. Pierwszych na mecie – zwycięzców powitano bardzo szybko. Ale my z niecierpliwością czekałyśmy na reprezentantki naszej szkoły. Obie poprawiły swoje czasy z wcześniejszych edycji. Marzena Mokrzecka przybiegła z czasem 00:52:09, znalazła się na 3241 miejscu, w kategorii kobiet bieg ukończyła na 475 miejscu, Maria Proniewska dobiegła z czasem 01:17:37. Cudownie było powitać nasze medalistki, które z uśmiechem pojawiły się na mecie. Były szczęśliwe i dumne, że zrealizowały swój cel, a my byłyśmy nie mniej dumne, że mamy takie wspaniałe osoby w gronie swoich przyjaciół.
Zofia Kruk (SP Perły)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zofia Kruk oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Perły na ORLEN WARSAW MARATHON
Oceń artykuł:

(0)