Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Podziel się:

Podziel się:

Święto wolontariuszy w SP2

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

5 grudnia z tej okazji świętowali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie. Samorząd Uczniowski przygotował ekspozycję na temat wolontariatu i działań wolontariuszy. Każdy uczeń mógł odrysować swoją dłoń na przygotowanej tablicy i zapisać w jaki sposób pomaga i co daje mu pomoc drugiej osobie. W ten sposób powstało drzewo dobrych uczynków. Dodatkowo chętni uczniowie pod opieką opiekunek SU p. W. Balewicz i p. M. Ambrosiewicz wzięli udział w szkoleniu „Postaw na wolontariat” zorganizowanym przez CAS w Węgorzewie.
Wolontariusze z IVc przygotowali plakaty i odwiedzili klasy I-V z kolorowymi laurkami przybliżającymi ideę wolontariatu. Podziękowali uczniom za uczestnictwo w akcjach organizowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu.


Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu z SP2
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP nr 2 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Święto wolontariuszy węgorzewskiej "Dwójce"
Oceń artykuł:

(0)