środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Podziel się:

Podziel się:

III edycja Powiatowego Konkursu Historyczno-Multimedialnego "Żywa historia" w węgorzewskiej "Dwójce"

Głos Józefa Piłsudskiego, scena wymarszu I Kadrowej z Oleandrów, fragmenty Bitwy Warszawskiej, czy można to sobie wyobrazić, zobaczyć? Taką możliwość mieli uczestnicy III edycji Powiatowego Konkursu Historyczno-Multimedialnego "Żywa historia" zorganizowanego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie.

Konkurs odbył się 24 października. Organizatorzy Cezary Tryk oraz Sławomir Dobrowolski w ten sposób chcieli uczcić 100 lecie odzyskania niepodległości, dlatego tematem przewodnim obecnej edycji była Walka o niepodległość i kształt Polski w latach 1914-1922.
Konkurs skierowany był do wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Węgorzewo. Udział w nim wzięły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Sobiechach, Szkoły Podstawowej w Perłach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie oraz gospodarze. Konkurs składał się z 3 serii pytań, które najczęściej zgodnie z założeniem były opatrzone formą graficzną (zdjęcia, film) lub odsłuchową (nagrania audio).
W tym roku I miejsce przypadło uczniom Szkoły podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, a III miejsce Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. w Sobiechach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy także opiekunom uczniów za przygotowanie i obecność podczas konkursu.
Organizatorzy dziękują sponsorom nagród, którymi byli Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, Biuro Promocji Gminy Węgorzewo oraz Hurtownia "BOSS" w Węgorzewie.

SP2
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP nr 2 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: "Żywa historia" w węgorzewskiej "Dwójce"
Oceń artykuł:

(0)