Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Pamiętamy o Polakach na Kresach

Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu oraz szkolny Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka zaangażowały się w akcję „Rodacy bohaterom” organizowaną co roku przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN.

Najważniejszym celem projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, pozostali po wojnie za wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych. To dla tych dumnych ludzi, weteranów Armii Krajowej przekazujemy paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od rodaków z Polski.
Wolontariusze i członkowie Szkolnego Koła Caritas przygotowali kartki z życzeniami a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego spakowali produkty spożywcze, przyniesione przez uczniów. Paczki z darami zostały przesłane do wrocławskiej siedziby Stowarzyszenia ODRA – NIEMEN.

SP2
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP nr 2 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Pamiętamy o Polakach na Kresach
Oceń artykuł:

(0)