Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Zielona Szkoła nad Bałtykiem

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka uczestniczyli w Zielonej Szkole w Kątach Rybackich.

Plan zajęć był bardzo bogaty. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Dino Park w Malborku, gdzie poznali gatunki dinozaurów oraz sposoby funkcjonowania i warunki życia w czasach prehistorycznych. Po nauce - zabawa i ćwiczenia sprawnościowe w Parku Linowym. Kolejny dzień to zajęcia edukacyjne w Akwarium Gdyńskim. Najpierw 30-minutowa prezentacja multimedialna pt. „Co żyje w Bałtyku -spacer po plaży”, w trakcie której dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta mogą napotkać na plaży oraz co żyje w przybrzeżnych wodach Bałtyku. Druga część, to praca w laboratorium z wykorzystaniem sprzętu optycznego - lup i binokularów, obserwacja materiału biologicznego w postaci spreparowanych zwierząt bałtyckich, rozpoznawanie bałtyckich gatunków krewetek i małży. W czasie zajęć uczniowie wypełniali przygotowane karty pracy. Na koniec zwiedzali wystawy prezentujące cztery główne biotopy występujące na świecie: rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego. Po zajęciach w Akwarium uczestnicy wycieczki obserwowali zwierzęta w ZOO w Gdańsku Oliwie. O ogrodzie i jego mieszkańcach opowiadał dzieciom przewodnik, który był jednocześnie maszynistą Kolejki RETRO. Trzeci dzień to długi spacer linią brzegową Bałtyku - zbieranie muszli i bursztynów, a potem zabawy integracyjne i sportowe: strzelanie z wiatrówki, mecz piłki nożnej, tor przeszkód - a na koniec dyskoteka. Zanim trzecioklasiści wrócili do domu zwiedzali Muzeum Zamku Krzyżackiego w Malborku gdzie poznali pracę mincerza, zasady funkcjonowania zakonu krzyżackiego, tajemnice zbrojowni.
Uczniowie wykazali się dużą dyscypliną i samodzielnością. Po powrocie okazało się, że nauka nie poszła w las. Dzieci zapamiętały wiele wiadomości zdobytych podczas wyjazdu, uwieczniły ciekawe miejsca na zdjęciach i przywiozły pamiątki, które będą im przypominać o wspólnie spędzonym czasie.
Wyjazd dofinansowali: Burmistrz Węgorzewa, Starostwo Powiatowe, Bank Spółdzielczy, Komitet Rodzicielski przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP nr 2 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Zielona Szkoła nad Bałtykiem
Oceń artykuł:

(0)