Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia

Uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie podkreślają ważność logicznego myślenia.

10 marca 2017 roku, po raz pierwszy, dziewięciu uczniów z klas III Szkoły Podstawowej nr 2 wzięło udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LOGICZNEGO MYŚLENIA organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.
Klasę III b reprezentowali: Antoni Balewicz, Bartosz Kopiczko i Kacper Sierakowski.
Klasę III c reprezentowali: Julia Kucharska, Katarzyna Źrebiec, Bartosz Korczak i Mikołaj Wójtowicz, Klasę III d reprezentowali: Natalia Rostecka i Oliwier Myka.
Uczniowie przygotowywani byli do konkursu przez nauczycielkę Agnieszkę Proniewską.

W całym kraju na poziomie szkół podstawowych (klasy I - III) w konkursie wzięło udział 4318 uczestników, zaś w województwie warmińskim - 269 uczestników.

Na poziomie węgorzewskiej "Dwójki" najwyższe miejsce zajęła Natalia Rostecka, uczennica kl. III d, uzyskując 196 punktów na 208 możliwych do zdobycia, co zagwarantowało jej 7. miejsce w kraju. Drugie miejsce w szkole zajął Kacper Sierakowski, uczeń klasy III b, plasując się na 9. miejscu w kraju, zaś trzecie miejsce w szkole zajęła uczennica klasy III c, Julia Kucharska, plasując się na 15. miejscu w kraju. Natalia i Kacper uzyskali tytuł laureata. Również pozostali uczniowie biorący udział w konkursie uzyskali wysokie miejsca na poziomie ogólnopolskim.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP nr 2 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia
Oceń artykuł:

(0)