Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Pierwszy Dzień Wiosny w "Dwójce"- wesoło i bezpiecznie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka podjęła działania w ramach uzyskania certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Celem tego projektu jest wzmacnianie bezpieczeństwa, przyjaznego klimatu i przeciwdziałanie przemocy w szkole we współpracy z rodzicami i placówkami współpracującymi z naszą szkołą.

21 marca witaliśmy kalendarzową wiosnę. W węgorzewskiej "Dwójce" Pierwszy Dzień Wiosny był bardzo kolorowy, ale jednocześnie szczególny bo przebiegający pod hasłem „Myślę pozytywnie, umiem wybierać, postępuję właściwie”.
Chociaż w Pierwszy Dzień Wiosny nie było typowych lekcji, a uczniowie przyszli do szkoły bez książek, poznawali nowe wiadomości w inny sposób. Oglądali przedstawienia teatralne w WCK oraz pokaz ratownictwa przygotowany przez pracowników MOPR Giżycko Tomasza Kurowickiego i Macieja Żardzina. Uczniowie uczestniczyli także w apelach, na których zaprezentowali piosenki, własnoręcznie wykonane plakaty i hasła oraz scenki promujące bezpieczeństwo. Rozdano także nagrody dla laureatów „Międzyszkolnego konkursu na wiersz profilaktyczny” oraz nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego dla klas II w ramach projektu „Co mogę zrobić dla siebie i innych w trakcie realnego zagrożenia, czekając na przybycie ratowników". Nagrodzono także uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Starsze klasy odwiedziła przedstawicielka policji nadkomisarz Dorota Kondrusik.
Całość koordynowały p. Anna Pietruszewska, p. Bożena Aleksandrowicz i p. Grażyna Wójcik.
Wszyscy dobrze się bawili pamiętając motto dnia: „Myślę pozytywnie, umiem wybierać, postępuję właściwie”.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP nr 2 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Pierwszy Dzień Wiosny w "Dwójce" – wesoło i bezpiecznie
Oceń artykuł:

(0)