Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Podziel się:

Podziel się:

Cudze chwalicie...

Nie musisz daleko wyjeżdżać, by zachwycić się historią, kulturą i przyrodą mazurskiej cząstki Polski.

By złapać resztki gorącego słońca klasa ósma ze Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Budrach wraz z wychowawczynią wybrała się na biwak do przepięknego miejsca we wsi Przystań. Wprawdzie były to tylko dwie doby, ale emocji nie brakowało i wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko, by odkryć niesamowitości naszej okolicy.

Korzystając z pogody i przestrzeni dzieci aktywnie spędziły pierwszy wieczór na siatkówce i badmintonie, a pierwsze przedpołudnie na grach planszowych z zaprzyjaźnionymi paniami Basią i Martą, które pokazały wspaniały sposób spędzania wolnego czasu nie przed ekranem komputera z wirtualnymi znajomymi, ale z przyjaciółmi i rodziną przy stole pełnym plansz, kart, pionków i nie tylko.

Wizyta na Mamerkach, poszukiwanie bunkrów pośród drzew, przejście podziemnym tunelem, odkrycie repliki Bursztynowej Komnaty, zwiedzanie repliki u-boota i wdrapanie się na 38-metrową wieżę widokową było żywą lekcją ważnej części polskiej historii i dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

Nie zabrakło też kiełbasek na ognisku i frytek z miejscowej Tawerny oraz zakupów w lokalnym sklepie. Uczniowie samodzielnie przygotowywali sobie posiłki, dbali o czystość domku oraz segregację śmieci.

Pobyt w ośrodku położonym w tak urokliwym miejscu wśród przyjaznych i pomocnych ludzi sprawił, że chętnie tam wrócimy. Takie wyjazdy sprzyjają integracji oraz nawiązywaniu nowych znajomości, a także przygotowują dzieci do przyszłego życia w społeczeństwie.

A wszystko to, dzięki wsparciu, zaufaniu i pomocy Rodziców, za które serdecznie dziękuję!

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: iwon-k-a oraz opublikowany na portalu Budry: Cudze chwalicie, swego nie znacie!
Oceń artykuł:

(0)