Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Podziel się:

Podziel się:

Ahoj Przygodo!

Wakacji ciąg dalszy;-)

Ahoj Przygodo!!!

Chociaż pierwszy dzwonek już dawno za nami, to niektórym uczniom z klas siódmych ze Szkół Podstawowych w Budrach i Perłach wakacje nieco się przedłużyły...

Otóż w dn. 9-10.09.2017r. chętni siódmoklasiści zmienili się ze szczurów lądowych w prawdziwe wilki morskie ( a raczej jeziorne...)! Punkt 10. stawili się na zbiórce, gdzie po szkoleniu z bezpieczeństwa na wodzie i przyspieszonym kursie teoretycznym żeglarstwa weszli na pokład sprawdzić się w części praktycznej pod okiem profesjonalistów.

Pogoda na ten weekend została specjalnie zamówiona: grzało słoneczko i odpowiednio wiało, więc wszyscy uczestnicy mieli okazję poczuć wiatr we włosach i żaglach, a także na własnej skórze przeżyć „o-ho-ho – przechyły i przechyły...” jednocześnie obserwując z pokładu swych łódek wyścigi żaglówek biorących udział w regatach na jeziorze Mamry.

Po prawie 6 godzinach luzowania i wybierania szotów, buchtowania lin, nauce specjalistycznych węzłów i sterowania swoimi pływającymi jednostkami, załogi dotarły do portu w Górze Wiatrów w Trygorcie, gdzie czekało na nich ognisko na przepięknym punkcie widokowym, z którego można było podziwiać magię Mamr i rozgwieżdżonego nieba.

Po integracyjnej ogniskowej kolacji, szaleństwom na ośrodkowych zabawkach i wspólnym śpiewaniu szant, dzielni żeglarze udali się na zasłużony odpoczynek do swoich łódek. Nocleg na żaglówce był również fascynującym doświadczeniem, jakiego dzieci długo nie zapomną.

A to wszystko za sprawą organizatorek – pań Iwony Błaszczyk i Edyty Szarmacher-Stasiak oraz nieocenionej pomocy wspaniałych współorganizatorów, wyjątkowych Przyjaciół i Rodziców. To właśnie dzięki takim ludziom i organizacjom możemy wspomagać rozwój i rozszerzać zainteresowania naszych dzieci, integrować pokolenia, promować nasze wspaniałe mazurskie jeziora również wśród lokalnej społeczności i przekazywać cenne żeglarskie tradycje.

Specjalne podziękowania dla pana Roberta Jarosza i Klubu Żeglarskiego „Posejdon” za użyczenie sprzętu i profesjonalną opiekę, właścicielom Restauracji i Portu „Góra Wiatrów” za miejsce w porcie i ognisko, cierpliwym sternikom – panu Sławkowi, Oli i Jankowi oraz Rodzicom, którzy dowieźli dzieciaki na ten niezapomniany rejs! Do zobaczenia na jeziorach w następnym sezonie! Ahoj!


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: iwon-k-a oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Ahoj Przygodo!
Oceń artykuł:

(0)