Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

Powitanie lata

Bo przecież odpoczynek to też lekcja... życia;-)

NA POWITANIE LATA


Przedsmak wakacyjnego szaleństwa oraz słodkiej wolności od szkolnych ławek mieli uczniowie kl. IV-VI Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Budrach, którzy to wraz z opiekunami spędzili 3 dni na Campingu „Rusałka”w Węgorzewie.

W pięknych okolicznościach przyrody i przy sprzyjającej pogodzie dzieci mogły bardzo aktywnie wykorzystać ostatnie dni roku szkolnego a o nudzie nie mogło być mowy! Oprócz typowych zabaw integrujących były kąpiele w jeziorze, pływanie rowerem wodnym ze zjeżdżalnią, łowienie rybek, spacer na Górę Konopki i zapoznanie się z legendą oraz historią tego miejsca, nocne podchody zorganizowane przez Magdę, Olę i Gosię z kl. VI i zabawa w chowanego po zmroku, a także wieczory przy ognisku nie tylko z kiełbaską, ale również z drożdżowym „jaszczurem” przygotowanym przez Gosię z kl. VI oraz pysznościami od Rodziców odwiedzających swoje pociechy. Biwakowiczów odwiedził nawet pan Dzielnicowy, który opowiedział, jak bezpiecznie spędzać czas wolny od szkoły.

Takie spotkania poza szkołą na linii uczeń-nauczyciel-rodzic sprzyjają lepszemu poznaniu się oraz pozytywnie wpływa na rozwój dzieci i pomaga w wychowaniu dobrego człowieka, dlatego ogromne podziękowania Rodzicom za pomoc w przewozie dzieci oraz za spontaniczny poczęstunek. Na następne szkolne biwakowanie zapraszamy w ferie zimowe!


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: iwon-k-a oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Powitanie lata
Oceń artykuł:

(0)