Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Podziel się:

Podziel się:

ŚWIĘTO UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BUDRACH

"Wszystkie dzieci nasze są... Uchyl im serce jak drzwi..."

ŚWIĘTO UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BUDRACH


Dzień 1 czerwca 2017 roku nie był w naszej szkole zwyczajnym Dniem Dziecka. To było prawdziwe i niepowtarzalne święto naszych uczniów!

Nauczyciele, przebrani za dzieci, z pomocą rodziców oraz panów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budrach przygotowali na ten dzień niesamowitą moc atrakcji. Od samego rana w murach szkoły zamiast dzwonka rozbrzmiewała dziecięca muzyka. Panowie strażacy zaprosili nas do swojego strażackiego królestwa. W remizie dzieci miały okazję nie tylko obejrzeć z bliska wozy strażackie, ale również zasiąść za ich kierownicą oraz spróbować swoich sił w zapasach ze strażackim wężem polewając pobliską łąkę. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał upominek. Dziękujemy!

Po powrocie do szkoły na naszych podopiecznych czekał wypełniony pysznościami bufet, lody oraz stanowiska z zadaniami i nagrodami. Dolny hol przyciągał zainteresowanych wspólnym skakaniem przez skakankę, zaś na piętrze wszyscy chętni mogli zagrać w twistera, zabawić się z klanzą, rozwiązać zagadki, wyciągnąć szczęśliwy los na loterii, umalować twarz, poigrać z bezpieczną elektryką czy trafić do celu piłeczką.

Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia na dzieci czekały jeszcze dwie niespodzianki. Podczas apelu przedstawicielka Rady Rodziców wręczyła naszym uczniom dwa nowiutkie rowery zakupione z funduszy zebranych podczas Balu Charytatywnego, jaki odbył się w naszej szkole w lutym b.r. Mają one pomóc przede wszystkim w przygotowaniach do praktycznego egzaminu na kartę rowerową a także być wykorzystywane na szkolnych rajdach rowerowych.

Aby dzieci jeszcze bardziej zapamiętały ten wyjątkowy dzień i opuściły szkołę z szerokim uśmiechem na ustach, całe grono pedagogiczne przy wsparciu obecnych mam wykonało utwór Majki Jeżowskiej „ Wszystkie dzieci nasze są”. Owacjom i wrzaskom nie było końca, więc chyba się podobało!

O tym, ze nasi uczniowie są przede wszystkim dziećmi musimy pamiętać nie tylko 1 czerwca, ale zawsze i starać się odnaleźć w ten sposób cząstkę dziecka w sobie samym, nie zapominając przy tym, że szkoła to niemal drugi dom, a nauczyciel przybiera wtedy część roli rodzica, zaś rodzic w domu powinien być też po trochu nauczycielem.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: iwon-k-a oraz opublikowany na portalu Budry: Wszystkie dzieci nasze są!
Oceń artykuł:

(0)