Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

Szlakiem Piastowskim

Podróżować - to widzieć, doświadczać, rozumieć i znać.

Że podróże kształcą, poszerzają horyzonty, rozbudzają ciekawość świata i integrują, wiadomo nie od dziś. Jednak żeby przekonać się o prawdziwości tych słów, koniecznie trzeba w taką podróż się udać.

Taką szansę mieli ostatnio uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Budrach, którzy spędzili cztery fantastyczne dni nie w szkolnych ławkach, ale na Piastowskim Szlaku. Spacery po starych miastach Poznania, Torunia i Gniezna były osłodzone porządną dawką historii, kultury, nauki i rozrywki. W przepełnionym atrakcjami programie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były wizyty w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Była podniebna wyprawa w toruńskim planetarium, zaznajomienie się z musicalem w teatrze Baj Pomorski i praktyczne zmierzenie się z wiedzą teoretyczną w Młynie Wiedzy, a także przygoda w parku linowym z oryginalnych rozmiarów dinozaurami i wodne szaleństwo w Termach Maltańskich.

Dzięki gościnności Pani Henryki wycieczkowicze byli wyspani, i mieli pełne brzuszki. Zaś dzięki sprytnemu kierowcy, Panu Kamilowi, wszędzie dotarli na czas. Wrażenia i emocje były tak ogromne, że szybko nie wyblakną, a może wspomnienia i fotografie sprawią, że w następnej podróży będzie nas jeszcze więcej...? Jakby to ujęły dwa Karaluchy z przedstawienia „Bleee”: „Opa! Epa! I do przodu!”
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: iwon-k-a oraz opublikowany na portalu Budry: Podróżować - to widzieć, doświadczać, rozumieć i znać
Oceń artykuł:

(0)