Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Podziel się:

Podziel się:

"Śladami mistrza Kopernika... "

19 lutego 2020 roku węgorzewska Jedynka obchodziła swoje święto.

W dzień urodzin patrona szkoły- Mikołaja Kopernika – uczniowie, nauczyciele i rodzice podczas uroczystego apelu uczcili pamięć wielkiego uczonego. Święto rozpoczęło się od programu artystycznego, który przybliżył zebranym postać Mikołaja Kopernika. Patron szkoły to wzór do naśladowania, dowód na to, że dzięki wytrwałości można sięgnąć gwiazd.
Święto szkoły to nie tylko święto patrona, ale przede wszystkim uczniów, bez których szkoła by nie istniała. W węgorzewskiej Szkole Podstawowej nr 1 nie brakuje tych, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, godnie i z dumą reprezentują swoją szkołę podczas konkursów i zawodów sportowych. Dyrektor Szkoły – pani Iwona Wróblewska- wręczyła wyróżnionym uczniom stypendia naukowe i sportowe. Szerokie grono stypendystów potwierdza, że dzięki ciężkiej, systematycznej pracy, pokonywaniu wielu trudności, a także wierze we własne możliwości można zrealizować swoje marzenia. Sukcesy uczniów to także sukcesy nauczycieli i rodziców, którzy są drogowskazem w drodze do realizacji celów. Burmistrz Węgorzewa- pan Krzysztof Kołaszewski – pogratulował uczniom osiągnięć, a także złożył wszystkim życzenia w dniu święta całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa nr 1 oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Śladami mistrza Kopernika...
Oceń artykuł:

(0)