Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Pustej Klasy w SP 1 w Węgorzewie

14 czerwca 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika po raz kolejny wzięła udział w Dniu Pustej Klasy. Uczniowie i nauczyciele zamienili szkolne sale i korytarze na środowisko naturalne. Ten dzień pokazał, że edukacja na łonie natury jest nie tylko możliwa, ale konieczna.

W ostatni piątek, tuż przed wakacjami w Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie opustoszały wszystkie sale lekcyjne. Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w IV edycji Dnia Pustej Klasy. Wszyscy wyruszyli poza szkolne mury aby spędzić kilka godzin na łonie natury. Wykorzystując niesamowite walory przyrodnicze Mazur uczniowie uczestniczyli w wycieczkach, grach, zabawach i spacerach edukacyjnych. Natura daje wielkie możliwości w edukacji. Uczniowie chętnie obserwowali przyrodę, zbierali roślinki do zielników, poznali świat roślinny i zwierzęcy naszej krainy. Czas spędzony poza szkolnymi ławkami sprzyjał także integracji zespołów klasowych. Dzieci i młodzież ten czas poświęcili również na spontaniczne zabawy z rówieśnikami. Te lekcje przepełnione słońcem, radością i zabawą na pewno na długo pozostaną wszystkim w pamięci. Niewątpliwie to były jedne z najciekawszych lekcji w roku szkolnym.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa nr 1 oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Dzień Pustej Klasy w węgorzewskiej "Jedynce"
Oceń artykuł:

(0)