Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Podziel się:

Podziel się:

Wielka Liga Czytelników. Znamy laureatów etapu powiatowego.

Wielka Liga Czytelników to konkurs czytelniczy skierowany do uczniów szkół podstawowych. W ostatni dzień lutego odbył się etap powiatowy, który wyłonił laureatów. Dwie zwycięskie drużyny z powiatu węgorzewskiego już niedługo zmierzą się z najlepszymi czytelnikami województwa warmińsko-mazurskiego.

Dnia 28.02.19 r w Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie odbył się etap powiatowy ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i klasy V-VIII. Aby przystąpić do konkursu powiatowego trzeba było wcześniej przeczytać 6 książek i napisać z nich testy. W styczniu w szkołach naszego powiatu odbył się etap szkolny, z którego uczniowie awansowali do etapu powiatowego tworząc drużyny.
W kategorii klas I-IV powiat reprezentowały:
- Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września w Radziejach w składzie : Magdalena Sawczuk i Hubert Oryńczak,
- Szkoła Podstawowa nr 1 im M. Kopernika w Węgorzewie w składzie: Mateusz Gajda-Mroczkowski, Aleksandra Turek, Julia Grochala
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Korczaka w Węgorzewie w składzie: Amelia Grzmil, Martyna Noga, Łukasz Filipek
W kategorii klas V-VIII powiat reprezentowały:
- Szkoła Podstawowa nr 1 im M. Kopernika w Węgorzewie w składzie: Łukasz Bacewicz, Natalia Rusinek, Daria Świtulska,
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Korczaka w Węgorzewie w składzie: Karolina Lisowska i Bartosz Korczak
Warunkiem awansowania do etapu wojewódzkiego było zdobycie przez drużynę 80% punktów. Do etapu wojewódzkiego awansowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Korczaka w Węgorzewie w kategorii I-IV zdobywając 145 punktów na 150 i drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im M. Kopernika w Węgorzewie w kategorii klas V-VIII zdobywając 137/150. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.
Małgorzata Bacewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa nr 1 oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Wielka Liga Czytelników. Znamy laureatów etapu powiatowego
Oceń artykuł:

(0)