Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

Węgorzewska jedynka dla Niepodległej

9 listopada uczniowie, nauczyciele i pracownicy SP nr 1 w Węgorzewie świętowali 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież pod okiem nauczycieli przygotowała wzruszające przedstawienie, które upamiętniło wydarzenia z 11 listopada 1918 roku.

9 listopada 2018 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie uczciła 100-lecie niepodległości. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości udowodniły, że Ojczyzna jest bliska wszystkim Polakom.
Podczas pierwszej części tego wyjątkowego dnia uczniowie w programie artystycznym nie tylko zaprezentowali swoje zdolności taneczne, wokalne, ale przede wszystkim uczcili pamięć tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność. Śpiewem, tańcem, recytacją, pantomimą , grą na instrumentach uczniowie przypomnieli wydarzenia, które doprowadziły do niewoli Polski i Polaków, a także o heroicznej walce, która wyzwoliła naszą Ojczyznę z rąk zaborców.
O godz. 11.11 cała społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała hymn państwowy, włączając się tym samym w akcję „Rekord dla Niepodległej”.
W tym dniu ogłoszono również wyniki szkolnego konkursu plastycznego na plakat, kolaż plastyczny nawiązujący do wydarzeń i postaci związanych z historią Polski w latach 1914-1918, odzyskaniem przez Polskę niepodległości, a także szeroko pojętym patriotyzmem. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców: W kategorii klas 0-II: I miejsce otrzymali: Franciszek Sulej kl. I a, Borys Szewiak kl. I a, II miejsce otrzymali: Wiktoria Miszkiel kl. I b, Kinga Rusinek kl. II c, III miejsce otrzymali: Julia Abramowicz kl. I b, Julia Grochala kl. II a oraz Kinga Juniewicz kl. II b. W kategorii klas III-V: I miejsce otrzymał Dominik Iwaniak kl. V c, II miejsce otrzymała Karolina Gadomska kl. IV b, III miejsce otrzymał Bartłomiej Skibiński kl. IV a. W kategorii klas VI-VIII i III gimnazjalne: I miejsce otrzymała Daria Świtulska kl. VI b, II miejsce otrzymała Natalia Rusinek kl. VIII a, III miejsce otrzymała Wiktoria Dudkowska kl. VI a. W przeddzień uroczystości, 8 listopada, odbył się Szkolny konkurs pieśni patriotycznych i żołnierskich. kl.IV-VI. Oto laureaci. Kategoria wokalna: I miejsce - nie przyznano, II miejsce- Ada Kowalik, III miejsce-Judyta Zebzda, kategoria zespoły: I miejsce- Ola Molisak i Ola Adamczuk z chórkiem, II miejsce -Nikola i Oliwia Kurpiewskie i Julia Łoszczyk, IIImiejsce- Ola Molisak, Ola Adamczuk, Zuzanna Kulpan, Gabriela Duda, Julia Kaczyńska, Judyta Zebzada, Ola Cieślak i Magda Aleksandrowicz. kl. VII-VIII i III Gimnazjum: kategoria instrumentaliści: I miejsce -Antoni Kukier, II miejsce- Oskar Subocz, III miejsce- Hubert Walnicki, kategoria zespoły: I miejsce- Magda Aleksandrowicz i Marta Kulinek, II miejsce - Ewelina Jasińska i Szymon Kokocha, III miejsce- Ewelina Gruszka, Natalia Dados, Magda Banasiewicz, Łukasz Bacewicz, Mateusz Pabich i Hubert Makara, kategoria wokaliści- soliści: I miejsce- Martyna Wróbel, II miejsce- Gabriela Gruca, IIImiejsce- Hania Kowalik, wyróżnienie- Michał Huszczo.
Uczniowie SP nr 1 w Węgorzewie dumnie reprezentowali swoją szkołę również w konkursach organizowanych poza szkołą. 7 listopada uczestniczyli w Konkursie Recytatorskim pod patronatem Senator RP Małgorzaty Kopiczko w Budrach pt. " Jesienne zadumania o Ojczyźnie". Oto laureaci. W kategorii klas I-II: Wiktoria Półtorak- I m-ce, Judyta Siniuk- II m-ce. W kategorii klas III-IV: Wojciech Wantuch- II m-ce, Alicja Kmiecik- III m-ce. W kategorii klas V-VI: Julia Smyka- wyróżnienie. W kategorii klas VII- VIII: Magdalena Banasiewicz- I m-ce.
8 listopada w Węgielsztynie odbył się Powiatowy konkurs recytatorski pt. "Dziś piękność Twą w całej ozdobie widzę...". Zadaniem uczestników było zaprezentowanie przygotowanych fragmentów "Pana Tadeusza". Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z klasy VIb - Gabrysia Demska - 3 miejsce, Maria Gaińska - wyróżnienie oraz Daria Świtulska.
W piątek 9 listopada odbyły się Zawody Sprawnościowo-Obronne, zorganizowane przez Klub Garnizonowy i ZSO w Węgorzewie, z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Węgorzewską :
"jedynkę" reprezentowały cztery zespoły w składach: Kinga Junko, Damian Bilbin i Jan Kujawski (13- miejsce), Natalia Jankowiak, Mateusz Jasiński i Filip Tomaszewski (11- miejsce), Monika Baran, Bogumił Stoma i Michał Kowalewski (7- miejsce), Oliwia Fojtuch, Kajetan Mickiewicz i Jarosław Oleniuk (5- miejsce).
Wyjątkowe, bo setne urodziny na nowo narodzonej Ojczyzny uczniowie uczcili w wyjątkowy sposób także 11 listopada. 50 par włączyło się w przedsięwzięcie Młodzieżowej Rady Miejskiej- "100 par na 100-lecie odzyskania niepodległości".
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa nr 1 oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Węgorzewska "Jedynka" dla Niepodległej
Oceń artykuł:

(0)