Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podziel się:

Podziel się:

Ferie w Pozezdrzu w języku programowania? Dlaczego nie!

W szkole w Pozezdrzu w pierwszym tygodniu ferii zimowych odbywały się zajęcia dla najmłodszych uczniów, którzy zostali wprowadzeni w niełatwy świat programowania. Wszystko dzięki udziałowi szkoły w projekcie "Zaprogramuj przyszłość", którego inicjatorami jest Stowarzyszenie Mistrzów Kodowania i Fundacja Orange.

W Szkole Podstawowej w Pozezdrzu realizowany jest projekt „Zaprogramuj przyszłość”, który powstał z inicjatywy Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzów Kodowania i uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. To projekt, dzięki któremu najmłodsi uczniowie z klas I-III nauczą się podstaw programowania i rozwiną umiejętności cyfrowe, a te niewątpliwie zaowocują w przyszłości.
W pierwszym etapie z zakresu programowania przeszkolono nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Szkoły, które przystąpiły do projektu otrzymały sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć: mata edukacyjna, tablety, roboty. Kolejnym etapem projektu są zajęcia dla uczniów.
W pierwszym tygodniu ferii podczas zajęć uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdrzu poznawali tajniki sztuki kodowania. Spotkania z programowaniem prowadziły panie: Dorota Doniec, Małgorzata Gasperowicz, Emilia Hrudeń, Małgorzata Kułak i Alicja Wojtków. Uczestnicy projektu "Zaprogramuj przyszłość" zajmowali się między innymi odmierzaniem czasu, sudoku, geometrią, a także zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Z zaangażowaniem i ciekawością rozwiązywali zadania z wykorzystaniem maty edukacyjnej i tabletów. Dzieci już dziś wiedzą, na czym polega ułożenie skryptu w aplikacji scratch junior i jak sprawić aby sygnalizator świetlny działał prawidłowo. Najwięcej emocji wzbudzali jednak mali przyjaciela kodowania- roboty: Karusia, Dash i Gucio. To dopiero półmetek projektu, uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, na których pogłębią wiedzę z zakresu trudnego języka- języka programowania.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa nr 1 oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Ferie w języku programowania? Dlaczego nie!
Oceń artykuł:

(0)