Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA+ SPRAWNOŚĆ RACHUNKOWA= … VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdrzu kolejny raz wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Jaki związek ma sprawność fizyczna ze sprawnością rachunkową? Wynik może być tylko jeden: udział uczniów w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Kolejny raz społeczność Szkoły Podstawowej wzięła udział w akcji, której organizatorem głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Podejmowane działania mają na celu pokazanie, że można uczyć się matematyki w formie zabawy. Trudna do opanowania dla uczniów tabliczka mnożenia królowała wśród gier i zadań matematycznych przygotowanych dla najmłodszych uczniów przez panią Bożenę Gawlicką. Przepustką do zadania matematycznego było wykonanie zadania sprawnościowego. Uczniowie, którzy z powodzeniem pokonali tor matematyczno- sprawnościowy otrzymali odznakę Ekspert Tabliczki Mnożenia oraz nagrodę dla klasy, którą ufundował Bank BGŻ BNP PARIBAS z Giżycka. Nie obyło się bez przeprowadzenia przez uczniów egzaminu ze znajomości tabliczki mnożenia wśród dorosłych. W tym roku Patrol Egzaminacyjny w składzie: Matylda Andrzejczyk, Gabriela Wolska, Pani Anna Miękina w poszukiwaniu ekspertów tabliczki mnożenia wyruszył do Urzędu Gminy, Gminnej Biblioteki, Banku Spółdzielczego, Ośrodka Zdrowia, Gminnego Ośrodka Kultury, Przedszkola „Złota Rybka”. Egzaminowali napotkanych po drodze przechodniów, klientów w miejscowych sklepach. W szkole również odbywał się egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas IV – VII oraz gimnazjum, który przeprowadziły dwie komisje w składzie: Sara Kaczorowska, Klaudia Stasiak, Roksana Paszkowska oraz Anastazja Pieczyńska. W sumie przepytano 250 osób, z czego egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia zdało 127 osób. Dzisiejsze zmagania pozwoliły przypomnieć i utrwalić tabliczkę mnożenia. Teraz wszyscy są gotowi do udziału w lekcjach matematyki.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa nr 1 oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: W Pozezdrzu przepytywali z tabliczki mnożenia
Oceń artykuł:

(0)