Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Podziel się:

Podziel się:

SOSW w Węgorzewie – Program „Nie Ja, nie Ty, po prostu My” - Warsztaty Rękodzielnicze: „Chcę i potrafię tworzyć sztukę VII”

3 października 2019r. odbyła się już VII edycja warsztatów rękodzielniczych pod hasłem „Chcę i potrafię tworzyć sztukę” w ramach programu „Nie Ja, nie Ty, po prostu My”, realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś”.

Jak co roku wzięło w nich udział po sześciu przedstawicieli z SOSW, DPS, WTZ i PDS - razem z opiekunami 32 osoby. Tegoroczne warsztaty odbyły się w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Podczas realizacji programu, uczestnicy wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych zorganizowanych przez muzeum, podczas których zapoznali się ze sztuką ozdabiania poduszek. Poza tym, z zaciekawieniem zwiedzili muzeum, podzielili się swoimi wrażeniami podczas lunchu integracyjnego w klimatycznych wnętrzach kolebki węgorzewskiej sztuki i kultury. Wszyscy uczestnicy warsztatów okazali się niezwykle twórczy i niesamowicie wprawni w ozdabianiu poduszek. Co można zresztą zobaczyć na zdjęciach. Nie ulega też wątpliwości, że wykonane przez nich poduszki są wyrazem utalentowania. Wydaje się jednak, że pewien wpływ na pracę miało też miejsce, które jest pełne inspiracji. W otoczeniu prac innych artystów łatwiej być nim samemu… Jak co roku warsztaty zakończyły się rozdaniem Certyfikatów uczestnictwa. Każdy zabrał także ze sobą potwierdzenie swojej aktywności twórczej w postaci poduszki. Było naprawdę inspirująco, miło i ciekawie.
Izabela Jachimiak – koordynator projektu
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Kun oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Warsztaty Rękodzielnicze: „Chcę i potrafię tworzyć sztukę VII”
Oceń artykuł:

(0)