Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Podziel się:

Podziel się:

IV Wojewódzki Konkurs Humanistyczny „Obrazy słowem malowane” w SOSW w Węgorzewie

W dniu 25.10.2018 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się IV Wojewódzki Konkurs Humanistyczny „Obrazy słowem malowane”. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem: "Obrazy i portrety sławnych Polaków”. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Do konkursu zgłosił się Zespół Placówek Edukacyjnych z Gołdapi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Giżycka oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Węgorzewa. Uczniowie mieli za zadanie opisać obraz lub portret z uwzględnieniem słownictwa charakterystycznego dla opisu, podzielić się swoimi osobistymi wrażeniami a także zwrócić uwagę na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. Na wykonanie tego zadania każdy uczestnik miał 60 minut. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: Pani Anna Czapska (przewodnicząca), pani Anna Jaremus- Furtan i pani Małgorzata Piskorz.
Wyniki Konkursu:
Kategoria I - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum: 
I miejsce-Patrycja Pędzich , Dominika Ołów
II miejsce-Paweł Werkowski
III miejsce-Angelika Sieraniewicz
Kategoria II – Szkoła Branżowa I stopnia i ZSZ:
I miejsce-Marzena Baranowska
II miejsce-Joanna Charaman
III miejsce-Aleksandra Kaczmarska
Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Bielińska, Łukasz Pietrewicz oraz Kamil Kasperowicz.
Podczas pracy komisji konkursowej uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Jednostki Wojkowej. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający zadania żołnierzy z 11 Mazurskiego Pułku Arylerii a także zwiedzili Salę Tradycji znajdującą się na terenie Jednostki.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Kun oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: IV Wojewódzki Konkurs Humanistyczny „Obrazy słowem malowane”
Oceń artykuł:

(0)