Piątek, 15 listopada 2019. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

”Nie Ja, nie Ty, po prostu My” - warsztaty integracyjne.

11 września odbyła się VI edycja warsztatów rękodzielniczych „Chcę i potrafię tworzyć sztukę” w ramach programu ”Nie Ja, nie Ty, po prostu My” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży ”Jesteś” w celu aktywizowania środowisk osób niepełnosprawnych. Tegoroczne warsztaty miały miejsce w „Chlebowym domku” w Spytkowie. Wzięło w nich udział 24 podopiecznych z SOSW, DPS, WTZ i PDS wraz z opiekunami.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali technikę produkcji mydła i kul kąpielowych. Każdy własnoręcznie wykonał i pięknie ozdobił mydełko oraz musującą kulę kąpielową używając ulubionego zapachu i koloru. Swoje dzieła uczestnicy ładnie zapakowali i zabrali do domu. Na pewno wspaniale będzie wziąć kąpiel z dodatkiem pachnącej i musującej kuli lub umyć się mydłem o swoim ulubionym zapachu. Ponadto mydła glicerynowe są zdrowe dla skóry.
W czasie warsztatów nie zabrakło tez solidnej porcji wiedzy na temat historii mydła,jego różnych rodzajów, roślin używanych do mycia i prania w dawnych czasach w różnych częściach świata.
Była też chwila na wspólną zabawę podczas puszczania baniek mydlanych. Na zakończenie zajęć wszyscy posilili się smacznym ciastkiem i herbatą. Był to naprawdę miło i aktywnie spędzony czas.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Kun oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: ”Nie Ja, nie Ty, po prostu My” - warsztaty integracyjne
Oceń artykuł:

(0)