Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Podziel się:

Podziel się:

"Wypłyńmy na jeziora" - III Rejs Integracyjny

22 maja 2018r odbył się III Rejs Integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” w ramach projektu „Nie Ja, nie Ty, po prostu My” oraz przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Węgorzewie.

Uczestnikami rejsu byli uczniowie naszego Ośrodka z klasy III, IV i V szkoły podstawowej, a także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, Domu Pomocy Społecznej w Węgorzewie oraz Powiatowego Domu Samopomocy w Węgorzewie.
Portem macierzystym był Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy „Róża Wiatrów” w Węgorzewie. Po oficjalnym powitaniu uczestników rozpoczęliśmy przygotowania do wypłynięcia. Po pierwsze bezpieczeństwo: każdy z nas został wyposażony w kamizelki ratunkowe oraz w wiedzę jak zachowywać się na jachcie podczas rejsu. Warunki na jeziorze Święcajty były bardzo dobre, bezchmurne niebo i wiatr w sam raz, aby żeglować i nie przestraszyć początkujących żeglarzy. Podczas żeglowania dowiedzieliśmy się o jachtowej dyscyplinie, pomagaliśmy przy manewrach podczas zwrotów, uczyliśmy się wiązać węzły żeglarskie, a także sterować jachtem.
Po zakończonym rejsie z apetytem zjedliśmy pieczone na ognisku kiełbaski!
Z żeglarskim pozdrowieniem
Uczestnicy rejsu
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Kun oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Ahoj przygodo! Rejs integracyjny na Święcajtach
Oceń artykuł:

(0)