Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

„Nie Ja, nie Ty… pod żaglami”

Ostatni tydzień roku szkolnego uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego rozpoczęli typowo wakacyjną przygodą. Już po raz drugi mieli okazję uczestniczyć w rejsie żeglarskim zorganizowanym w ramach projektu ,,Nie Ja, nie Ty, po prostu My’’ przez działające przy SOSW Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży ,,Jesteś’ przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Węgorzewie.

Przygodę pod żaglami rozpoczęliśmy w poniedziałek z samego rana przy ośrodku „Róża Wiatrów” - wspominali młodzi żeglarze. - Sternicy przed wejściem na żaglówki wyposażyli nas w kamizelki ratunkowe i zapoznali z zasadami bezpieczeństwa na łodzi. Uczestnikami rejsu byli nie tylko uczniowie Ośrodka, ale również podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, Powiatowego Domu Samopomocy w Węgorzewie oraz Domu Pomocy Społecznej w Węgorzewie. Dla niektórych osób było to pierwsze spotkanie pod żaglami, dlatego też emocje były nie do opisania. Odważniejsi mogli posterować łódką, rozciągnąć żale i wiązać węzły. Trasa niezapomnianej wycieczki przebiegała przez jeziora Święcajty oraz Mamry. Wszyscy mieli okazję podpłynąć pod dom bobrów, na przepiękne dzikie plaże oraz wysłuchać interesujących opowieści doświadczonego żeglarza. Każdy uczestnik musiał uważnie słuchać sternika podczas rejsu. Nieposłuszeństwo skutkowało pracochłonnym myciem pokładu, dlatego wszyscy byli zdyscyplinowani oraz pełni humoru. Po skończonym rejsie, każda załoga zobowiązana była do uporządkowania łódki. Następnie odbyło się ognisko integracyjne, na którym upiekliśmy kiełbaski i otrzymaliśmy owoce i słodkie rogale. Znalazła się też chwila na wymianę doświadczeń zdobytych podczas rejsu, a pogoda typowo wakacyjna sprawiła, że każdy poczuł zbliżające się wakacje.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Kun oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: „Nie Ja, nie Ty… pod żaglami”
Oceń artykuł:

(0)