środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie SOSW na wycieczce w rezerwacie przyrody Jezioro Siedmiu Wysp

Przyrodniczy skarbiec, unikat rangi europejskiej objęty programem Natura 2000, miejsce gdzie czas zatrzymał się, a ingerencja ludzi w ekosystem rezerwatu jest znikoma. Udało się nam tam być i podziwiać jego walory w ramach projektu ekologicznego Eko-świadomi II finansowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży oraz Powiat Węgorzewo.

Naszym przyrodniczym przewodnikiem był pan nadleśniczy Daniel Doktór; pasjonat, człowiek który ukochał to miejsce, z ogromną wiedzą przyrodniczą. Z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem opowiadał nam o faunie i florze rezerwatu, gatunkach unikatowych i chronionych. Wiemy już, że można tam spotkać gąsiorka, jarzębatke, niemal wszystkie gatunki dzięcioła, żurawia, błotniaka stawowego i błotniaka łąkowego, kanie czarną, kanie rdzawą, puszczyka uralskiego, bielika, orlika krzykliwego jak również raka błotnego i żółwia błotnego. To bezpośrednie obcowanie z przyrodą nie pozwoliło nawet odczuć zmęczenia, mimo iż wszyscy przeszliśmy ponad 2,5 km ścieżką edukacyjną rezerwatu tu wielki podziw dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów, byliście dzielni. Na koniec czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek. Z pewnością tam wrócimy..było cudnie, ach te Mazury!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Kun oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Uczniowie SOSW w rezerwacie przyrody Jezioro Siedmiu Wysp
Oceń artykuł:

(0)