Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

„Kultura Bliżej Nas- II edycja” – projekt realizowany w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgorzewie

Projekt „Kultura Bliżej Nas – II edycja” realizowany był od sierpnia do grudnia 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU oraz Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś”. Całe przedsięwzięcie było wynikiem uzyskania funduszy w ramach konkursu dotacyjnego „PZU z kulturą”.

Celem projektu było wspieranie alternatywnych form spędzania czasu wolnego ze szczególnym zwróceniem uwagi na uczestnictwo w kulturze, poznanie różnych form działań kulturalnych oraz edukacja kulturalna - upowszechnianie wiedzy o sztuce, edukacja estetyczna oraz rozwijanie różnego rodzaju umiejętności. Pokazanie uczestnikom ich potencjału w odpowiedzi na bezpośrednią interakcję ze sztuką i artystami oraz zachęcanie ich do indywidualnych poszukiwań i refleksji.
W ramach projektu uczniowie mieli okazję:
• wziąć udział w czterech wycieczkach do Warszawy, Gdańska i Olsztyna,
• obejrzeć wspaniałe musicale: „Metro” w Studio Buffo, „Skrzypek na dachu” i „Piotruś Pan” w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz spektakl „Krawiec Niteczka” w Teatrze Lalek w Olsztynie,
• zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego,
• świetnie bawić się i uczyć w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz gdańskim centrum nauki Hewelianum
• poznać tajniki ręcznego wyrobu cukierków w manufakturze tworzącej cukierki w oparciu o technologię z XVII wieku „Ciuciu”
• obejrzeć w Cinema city Krewetka w Gdańsku film pt: „Trolle”
• wziąć udział w przedświątecznych zajęciach rękodzielniczych w Muzeum Kultury Ludowej.
Udział w wycieczkach dał możliwość pobudzania samodzielności i twórczego stosunku do życia. Pokazał w jaki sposób można kształtować swój czas wolny oraz sprzyjał eliminowaniu biernego, konsumpcyjnego stosunku młodego pokolenia w tym zakresie. Wszyscy uczestnicy projektu stwierdzili jednogłośnie, że było SUPER!!!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Robert Kun oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: „Kultura Bliżej Nas- II edycja” – projekt realizowany w SOSW
Oceń artykuł:

(0)