Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Profil użytkownika Robert Kun

SOSW - "Idę przez świat zmysłów z rodzicami"

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym został zakończony projekt pt. "Idę przez świat zmysłów z rodzicami" realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" i współfinansowany przez Powiat Węgorzewski, który był kierowany do rodziców dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka.

SOSW w Węgorzewie – Program „Nie Ja, nie Ty, po prostu My” - Warsztaty Rękodzielnicze: „Chcę i potrafię tworzyć sztukę VII”

3 października 2019r. odbyła się już VII edycja warsztatów rękodzielniczych pod hasłem „Chcę i potrafię tworzyć sztukę” w ramach programu „Nie Ja, nie Ty, po prostu My”, realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś”.

SOSW w Węgorzewie - dwudniowa wycieczka rowerowa Szkolnego Klubu Rowerowego "Horyzont"

W dniach 11-12 września odbyła się pierwsza w nowym roku szkolnym wycieczka Szkolnego Klubu Rowerowego „Horyzont”.

Pierwszego dzień wycieczki, pokonaliśmy blisko 55 km polnymi i leśnymi drogami z Węgorzewa do Jeziorowskich. Odwiedziliśmy również ostoję żubrów w Wolisku. Pogoda i humor nam dopisały....

SOSW - IV INTEGRACYJNY FESTIWAL CO NAM W DUSZY GRA - „NA LUDOWĄ NUTĘ, PIOSENECZKI Z MALOWANEJ SKRZYNECZKI”

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym 6 czerwca 2019r. rozbrzmiewała muzyka ludowa a scena mieniła się kolorami dzięki strojom uczestników.

Warto było się spotkać i pośpiewać, by na nowo odkryć co polskie, ludowe i tradycyjne. Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem, na stałe wpisał się w kalendarz...

SOSW - IV Rejs Integracyjny 'Ahoj, przygodo - jak mawiają żeglarze…"

30 maja 2019r odbył się już IV Rejs Integracyjny po jeziorze Święcajty, zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” w ramach projektu „Nie Ja, nie Ty, po prostu My”, przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Węgorzewie. Uczestnikami wydarzenia było dziesięcioro uczniów naszego Ośrodka ze Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy, a także dziesięcioro podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Węgorzewie i Powiatowego Domu Samopomocy w Węgorzewie.

SOSW w Węgorzewie - IX Wojewódzki Konkurs „Ruch Rzeźbi Umysł, Serce, Ciało”

27 marca odbyła się IX edycja Wojewódzkiego Konkursu „Ruch rzeźbi umysł, serce, ciało”. Organizatorem konkursu był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie oraz Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” przy finansowym wsparciu Burmistrza Węgorzewa oraz Starostwa Powiatowego w Węgorzewie.

IV Wojewódzki Konkurs Humanistyczny „Obrazy słowem malowane” w SOSW w Węgorzewie

W dniu 25.10.2018 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się IV Wojewódzki Konkurs Humanistyczny „Obrazy słowem malowane”. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem: "Obrazy i portrety sławnych Polaków”. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Wycieczka rowerowo-kajakowa uczniów SOSW w Węgorzewie

W dniach 11-12 września 2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa połączona ze spływem kajakowym, w której wzięło udział 12 uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego- członków klubu rowerowego „Horyzont”. Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” przy finansowym wsparciu Burmistrza Węgorzewa. Celem dwudniowej wycieczki było promowanie wśród uczniów czynnych form spędzania wolnego czasu oraz poznawanie interesujących miejsc naszej okolicy i najbliższego regionu w kontekście przyrodniczym, kulturowym i historycznym.

”Nie Ja, nie Ty, po prostu My” - warsztaty integracyjne.

11 września odbyła się VI edycja warsztatów rękodzielniczych „Chcę i potrafię tworzyć sztukę” w ramach programu ”Nie Ja, nie Ty, po prostu My” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży ”Jesteś” w celu aktywizowania środowisk osób niepełnosprawnych. Tegoroczne warsztaty miały miejsce w „Chlebowym domku” w Spytkowie. Wzięło w nich udział 24 podopiecznych z SOSW, DPS, WTZ i PDS wraz z opiekunami.

"Wypłyńmy na jeziora" - III Rejs Integracyjny

22 maja 2018r odbył się III Rejs Integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” w ramach projektu „Nie Ja, nie Ty, po prostu My” oraz przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Węgorzewie.