Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Podziel się:

Podziel się:

Światowy Dzień Drzewa – "Jabłoń Uszatka"

Światowy Dzień Drzewa obchodzimy 10 października, w czasie, w którym dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka poznają bogactwo i różnorodność darów tej barwnej pory roku.

Wychowankowie naszego przedszkola obcują na co dzień z materiałem przyrodniczym w zabawach i sytuacjach zadaniowych. Nasz ogród przedszkolny jest do tego wspaniałą bazą, mamy w nim bowiem: ogródek warzywny, ziołowy, skalniak, ale także wiele gatunków drzew i krzewów, co stwarza możliwość prowadzenia zajęć przyrodniczych z dziećmi, w oparciu o bezpośrednią obserwację. Obchody tego święta w naszym przedszkolu, to szeroka edukacja ekologiczna oraz przede wszystkim twórcza współpraca i działania praktyczne – sadzenie i ochrona drzew i krzewów w ogrodzie przedszkolnym. Corocznie ubogacamy nasz zielony teren o różne gatunki drzew i krzewów, co jest wyrazem społecznego zaangażowania całej naszej społeczności przedszkolnej we wspólną przyszłość nas wszystkich i następnych pokoleń. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Drzewa – międzynarodowej akcji sadzenia drzew, pięknie wkomponowały się w realizowane przez nas tematy kompleksowe: "Jesień w sadzie" oraz "Poznajemy drzewa owocowe". Postanowiliśmy w związku z tym, ubogacić nasz ogród o drzewko owocowe i wspólnie z dziećmi zdecydowaliśmy, że będzie to jabłoń oraz, że nazwiemy ją "Jabłonią Uszatka". Wierzymy, że z czasem wyda ona owoce i stanie się zaczątkiem "polisensorycznego mini sadu" w naszym ogrodzie. Bardzo zależy nam na tym, by dzieci wszystkimi zmysłami mogły poznawać świat. Zanim jednak udaliśmy się do ogródka, by wspólnie zasadzić "uszatkowe drzewko", ten dzień rozpoczął się od rozmowy kierowanej na temat drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, rozpoznawały drzewa liściaste i iglaste. Dowiedziały się, że drzewa to największe rośliny na Ziemi, które najskuteczniej oczyszczają powietrze, odgrywają niezastąpioną rolę w przeciwdziałaniu powodziom oraz są źródłem i miejscem życia wielu gatunków zwierząt na Ziemi. Święto Drzewa sprawia, że sadzenia drzew podejmują się nie tylko dorośli, ale i dzieci, nawet te najmłodsze z naszego przedszkola. Aktywny udział w tegorocznej akcji wzięły dzieci z grup "Prosiaczki" i "Króliczki".
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Samorządowe Przedszkole nr 2 im. oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Światowy Dzień Drzewa – "Jabłoń Uszatka"
Oceń artykuł:

(0)