Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Podziel się:

Podziel się:

Ks. kmdr ppor.Tomasz Koczy gościem w przedszkolu Misia Uszatka

Z okazji Dnia Marynarki Wojennej, obchodzonego 29 czerwca 2017 r. i Święta Marynarki Wojennej - finału obchodów Dni Morza - 25 czerwca 2017 r., gościem w Samorządowym Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka był ks. kmdr ppor. Tomasz Koczy.

Przedszkolaki zapoznały się z terminologią morską, rodzajami statków, nazwami okrętów, stopniami marynarskimi. Miały okazję widzieć niektóre rodzaje węzłów. Prezentacje multimedialne przybliżyły dzieciom wyjątkowy charakter, specyfikę Marynarki Wojennej. Ogromne statki, które pojawiały się na slajdach, wywierały duże wrażenie na naszych przedszkolakach. Ponadto nasz gość, zwrócił uwagę na symbole Marynarki Wojennej, między innymi wyjaśnił dzieciom, czym różni się flaga od bandery. Prezentowane podczas spotkania rekwizyty, znacznie ubogaciły zajęcia. Przedszkolaki pięknie nauczyły się piosenki o marynarzu i wspólnie ją odśpiewały. Wizytę upamiętniono na zdjęciach. Dzieci w ramach podziękowania Księdzu Kapelanowi zaśpiewały pieśń "Morze, nasze morze", wręczyły kwiaty i z okazji Święta Marynarki Wojennej, złożyły najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i wytrwałości w pełnieniu służby oraz posługi kapłańskiej. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Samorządowe Przedszkole nr 2 im. oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Ks.Tomasz Koczy gościem w przedszkolu Misia Uszatka
Oceń artykuł:

(0)