Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Podziel się:

Podziel się:

Światowy Dzień Ochrony Środowiska w przedszkolu Misia Uszatka

Dzieci z grupy „Koguciki” i „Pajacyki” w ramach akcji „Chronimy Środowisko z Misiem Uszatkiem”, dowiedziały się, że inicjatywa na rzecz naszej planety jest obchodzona 5 czerwca, od 1972 r., dziś w ponad 100 krajach świata.

Podczas zajęć przypomniano dzieciom o głównych problemach ekologicznych oraz o poszukiwaniu ich rozwiązań, o tym, że jest to nasza wspólna sprawa. Dzieci wypowiadały się, jak dbać o nasze środowisko, mówiły o wielkim znaczeniu przyrody i odpowiedzialności każdego człowieka za jej stan. Po rozmowie kierowanej na temat Światowego Dnia Ochrony Środowiska, przedszkolaki wybrały się do pobliskiego Portu Żeglugi Mazurskiej, gdzie spotkały się z Pracownikami Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie – Nadzoru Wodnego w Giżycku. Pan Tomasz Mułyk - Kierownik Nadzoru Wodnego w Giżycku oraz Pan Grzegorz Jakacki - Pracownik Nadzoru Wodnego w Giżycku, zaszczycili nas swoją osobą. Pan Tomasz Mułyk opowiedział dzieciom o istocie swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że są osoby, które zajmują się tak ważnymi sprawami jak: utrzymywanie wód w należytym stanie technicznym koryt rzek i kanałów oraz istnieniem budowli regulacyjnych i hydrotechnicznych, a także poprawą warunków żeglugowych i ochroną brzegów. Przedszkolaki usłyszały o tym, jak ważne jest utrzymanie czystości wód. Kolejnym ważnym punktem realizowanego przedsięwzięcia było odwiedzenie naszych Pomników Przyrody – pięknych, starych drzew, rosnących na sąsiednich ulicach. Dzieci oglądały dąb szypułkowy oraz topolę białą, wpisane do rejestru pomników przyrody woj. warmińsko-mazuskiego. Przedszkolaki wypowiadały się, że bardzo ważna jest ochrona najbliższej nam zieleni. Zrozumiały, że każdy pobliski las, park, akwen wodny, łąka, ogródki działkowe – są na wagę złota. Jednogłośnie orzekliśmy, że: Światowy Dzień Ochrony Środowiska powinien trwać przez cały rok!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Samorządowe Przedszkole nr 2 im. oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Światowy Dzień Ochrony Środowiska w przedszkolu Misia Uszatka
Oceń artykuł:

(0)