Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Koncert Piotra Krupskiego na cymbałach w przedszkolu "Misia Uszatka"

Duże znaczenie w wychowaniu człowieka otwartego, świadomego, pewnie poruszającego się w świecie wartości ma przekaz dziedzictwa kulturowego od najmłodszych dni, a jeszcze lepiej, jak odbywa się to w bezpośrednim kontakcie.

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka miały zaszczyt gościć twórcę ludowego, wnuka wybitnego cymbalisty Józefa Krupskiego, pana Piotra Krupskiego z Elbląga, który opowiedział przedszkolakom o swojej pasji, jaką jest gra na cymbałach. Pan Piotr przyniósł ze sobą instrument, opowiedział o historii jego powstania. Omówił budowę cymbałów, pokazał sposób wydobywania dźwięków i... zaprezentował pełne brzmienie tego, unikatowego już, instrumentu podczas wygrywania oberków, polek, walca i innych popularnych utworów. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały, akompaniowały klaszcząc, tańczyły, a niektóre chętnie próbowały grać, na tym niezwykle pięknie brzmiącym instrumencie. Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Samorządowe Przedszkole nr 2 im. oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Koncert Piotra Krupskiego w przedszkolu "Misia Uszatka"
Oceń artykuł:

(0)