Poniedziałek, 23 października 2017. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Profil użytkownika Samorządowe Przedszkole nr 2 im.

Mali odkrywcy z "Uszatka"

Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje ciekawość tego, co nas otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Pokazy interaktywne są świetną zabawą oraz niesamowitą przygodą, której nie da się porównać z niczym innym.

Światowy Dzień Drzewa – "Jabłoń Uszatka"

Światowy Dzień Drzewa obchodzimy 10 października, w czasie, w którym dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka poznają bogactwo i różnorodność darów tej barwnej pory roku.

Wychowankowie naszego przedszkola obcują na co dzień z materiałem przyrodniczym w zabawach i sytuacjach...

Dzień Przedszkolaka w "Uszatku"

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka zorganizowane zostały zabawy i gry dla dzieci.

Gospodarzem tego szególnego dnia była najstarsza grupa "Koguciki, która programem artystycznym przywitała najmłodsze dzieci przyjęte...

Weteran misji wojskowych poza granicami państwa w przedszkolu Misia Uszatka

28.06.2017 r. Samorządowe Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka gościło weterana misji wojskowych Pana st. sierż. sztab. Lesława Tumowskiego, trzykrotnego uczestnika misji na Wzgórzach Golan - UNDOF Syria.

Gość opowiedział dzieciom o realizacji misji, obowiązkach służbowych swoich oraz całego...

Ks. kmdr ppor.Tomasz Koczy gościem w przedszkolu Misia Uszatka

Z okazji Dnia Marynarki Wojennej, obchodzonego 29 czerwca 2017 r. i Święta Marynarki Wojennej - finału obchodów Dni Morza - 25 czerwca 2017 r., gościem w Samorządowym Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka był ks. kmdr ppor. Tomasz Koczy.

Przedszkolaki zapoznały się z terminologią morską, rodzajami...

„Bezpieczne lato nad wodą” - spotkanie dzieci z "Misia Uszatka" z Ratownikami MOPR Harsz/Skłodowo

W dniu 14 czerwca 2017 r., dzięki uprzejmości Pracowników Stacji Ratowniczej MOPR Harsz/Skłodowo, przeprowadzony został pokaz „Bezpieczne lato nad wodą” dla starszych przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka. Pokaz oraz zajęcia praktyczne zorganizowane zostały przez ks. Rafała Chwałkowskiego – duszpasterza żeglarzy na Mazurach i Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratownika wodnego MOPR. Instruktarzu udzielili również Pan Adam Soczewka – Kierownik Stacji Ratowniczej MOPR Harsz/Skłodowo, który przypłynął do nas łodzią MOPR oraz ratownik Pan Albert Malicki.

Twórca ludowy - pani Olga Sachryń gościem w przedszkolu Misia Uszatka

8 czerwca 2017 r. swoją obecnością zaszczyciła placówkę Samorządowego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka Pani Olga Sachryń – hafciarka, zamieszkała w Węgorzewie.

Pani Olga urodziła się w okolicach Lubaczowa, a w 1947 r. została przesiedlona z rodziną na Mazury, do wsi Janówko koło...

Światowy Dzień Ochrony Środowiska w przedszkolu Misia Uszatka

Dzieci z grupy „Koguciki” i „Pajacyki” w ramach akcji „Chronimy Środowisko z Misiem Uszatkiem”, dowiedziały się, że inicjatywa na rzecz naszej planety jest obchodzona 5 czerwca, od 1972 r., dziś w ponad 100 krajach świata.

Podczas zajęć przypomniano dzieciom o głównych problemach...

Rejs z okazji Dnia Dziecka w przedszkolu Misia Uszatka

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka przeżyły wspaniałą przygodę na jachtach.

Dzięki uprzejmości stoczni "Northman" i firmy "Ahoj Czarter" przedszkolaki z okazji Dnia Dziecka popłynęły w zorganizowany dla nich rejs. Dzieci wypłynęły jachtami z portu przemierzając...

Dzień Mamy w przedszkolu

Jak co roku, przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka świętowały Dzień Mamy.

„Za to, że jesteś przy mym boku, za to, że wskazujesz mi drogę w mroku, za to, ze dni moje tęczą malujesz, dziś mamo z głębi serca dziękuję!” Każda z grup przygotowała dla swoich...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »