Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

KOLOROWY BAL KARNAWAŁOWY W KUBUSIU PUCHATKU

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

9 lutego 2018r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.
Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, policjantów, Spider-Mana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych.
Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.
Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Dobrą Wróżkę, która zachęcała wszystkich do tańca. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach.
Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W czasie odpoczynku Wróżka przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Kopciuszek".
Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Na zakończenie Wróżka rozdała dzieciom prezenty.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.
Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych balowych strojów.

(Joanna Rojek)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Przedszkole im. Kubusia Puchatka oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Kolorowy Bal Karnawałowy w Kubusiu Puchatku
Oceń artykuł:

(0)