środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

III Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Dzieci z Przedszkola Kubusia Puchatka

Za oknem mróz , a do Węgorzewskiego Centrum Kultury dzieci biegną z kolędami. Już ciemno za oknami, sala wypełniona ludźmi, świeczki jak gwiazdeczki rozświetlają scenę. Kolędowanie w naszym przedszkolu to tradycja co roczna , kolędują dzieci, kolędują rodzice i nauczyciele.

10 stycznia 2018 roku w WCK o godz. 17.00, odbył się uroczysty "Koncert kolęd i pastorałek”. Na wstępie dyrektor Teresa Matejko serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości. Mieliśmy przyjemność gościć na naszym koncercie Burmistrza Węgorzewa pana Krzysztofa Piwowarczyka, Dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomiczno- Administracyjnej Szkół i Przedszkoli panią Bożenę Stępak, Starostę pana Krzysztofa Kołaszewskiego, Kierownika Edukacji panią Annę Czapską oraz Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego pana Waldemara Czapskiego. Bardzo licznie przybyli rodzice, babcie, dziadkowie oraz rodzina. Koncert poprowadziła nauczycielka pani Joanna Rojek. Przedszkole nasze z tego słynie, że dzieci pod kierunkiem pań, przygotowują program artystyczny. Koncert rozpoczęły dzieci z poszczególnych grup, wykonując ulubione, najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W naszym koncercie nie zabrakło poważnych kolęd takich jak: Przybieżeli do Betlejem, Jezus Malusieńki..., ale też skocznych wesołych pastorałek. Przerywnikami były występy taneczne dzieci z grup ,,Tygryski", ,,Sowy" i ,,Kangurki". Nasz koncert jak co roku jest inny , dekoracja zimowo - świąteczna a dzieci w pięknych odświętnych strojach. Ten wyjątkowy koncert połączył artystycznie przedstawicieli różnych pokoleń, a repertuar prezentowany podczas uroczyści, mógł zadowolić niejednego słuchacza, dostarczając wszystkim wielu wzruszeń i radości. Gorąco dziękujemy za przybycie i zapraszamy na wspólne kolędowanie za rok! (Joanna Rojek)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Przedszkole im. Kubusia Puchatka oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: III Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Dzieci z Przedszkola Kubusia Puchatka
Oceń artykuł:

(0)