Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Podziel się:

Podziel się:

"Wesele" z wieży kościelnej

Narodowe Czytanie 2017 w Budrach

Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Budrach przyłączyły się po raz pierwszy do akcji Narodowe Czytanie. Debiutowi nie przeszkodziła brzydka pogoda, gdyż pomimo ulewy i tak głosy lektorów dotarły do wszystkich mieszkańców Buder i okolicy. Nawet do tych , którzy nie chcieli a byli zmuszeni słuchać.
Stało się to dzięki wsparciu proboszcza tutejszej parafii – ks. Jarosława Baluty, który udostępnił organizatorom nagłośnienie z wieży kościoła.
Lektorami tegorocznego czytania byli: Iwona Rapita – pracownik Urzędu Gminy w Budrach, Dorota Zapał, Monika Roman – nauczyciele SP Budry, Halina Jodko – nauczyciel Gimnazjum w Więckach, Danuta Diduch – pedagog z SP w Sobiechach, Paulina Gulczyńska – pracownik Poczty Polskiej, Stanisław Woźniak – lekarz rodzinny Gminnego Ośrodka Zdrowia w Budrach oraz pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Budrach.
Organizatorzy ślą gorące podziękowania wszystkim w/w osobom i zapraszają do wspólnego czytania podczas kolejnej akcji.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Budry: "Wesele" z wieży kościelnej
Oceń artykuł:

(0)