Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Podziel się:

Podziel się:

Rasizm i szowinizm wypełzł na nasze ulice

W tramwaju pobito człowieka, bo rozmawiał po niemiecku. Nikt nie zareagował. Czy to tylko incydent czy też szersze zjawisko?

Coraz częściej docierają do nas informacje o szowinistycznych i rasistowskich atakach. Kilka dni temu w warszawskim tramwaju kilku młodych ludzi pobiło profesora Uniwersytetu Warszawskiego za to, że... rozmawiał przez telefon po niemiecku. Nikt nie przyszedł mu z pomocą.
Kilka dni później w warszawskim metrze "łysol" w krótkich słowach wyjaśnił dwóm młodym Azjatkom czym jest dla niego Polska. Kazał im wyp...z naszego kraju, bo Polska jest dla Polaków. Tym razem znalazł się jeden odważny, który stanął w obronie kobiet i zadzwonił po policję.

Szkoda, że minister Błaszczak, który znalazł czas na wypad do Londynu, nie zajął stanowiska w sprawie tych incydentów.

Takich ataków jest w Polsce sporo. W moim odczuciu jest ich coraz więcej. Te ataki mogą mieć tez negatywne skutki dla turystyki na Mazurach. Incydent w tramwaju opisały niemieckie media. To na pewno nie przysporzy nam turystów...

Czy waszym zdaniem rasistowskie i szowinistyczne ataki to margines czy też groźne zjawisko, na które trzeba szybko reagować?Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Węgorzewo.Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Szowinizm szkodzi Mazurom
Oceń artykuł:

(0)