Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

Od małego o animacji społecznej

Węgorzewska młodzież rozpoczęła wakacje łącząc aktywny wypoczynek z edukacją na temat animacji społecznej. Były warsztaty pisania wniosków o dofinansowanie projektów społecznych, podstawy dziennikarstwa, wolontariatu oraz ekologii.

Obóz zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Trygort we współpracy z węgorzewskim Hufcem ZHP w ramach projektu „Wychowawca – kierownik – animator społeczny” dofinansowanego przez Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Uczestnicy obozu dowiedzieli się jakie są zasady logiki projektowej, skąd można pozyskiwać fundusze na działania społeczne, jak ważna jest współpraca miedzy organizacjami. Wzięli udział w warsztatach fotograficznych i pisania artykułów do mediów, bo to cenna umiejętność, by ciekawie przedstawić swoje działania. Ważnym aspektem była też edukacja na temat ekologii, były zajęcia z ichtiologii i „10 przykazań ekologa”.
W tym samym czasie w Węgorzewie przebywali goście – młodzież pochodzenia polskiego - z Litwy, Białorusi i Rosji-Obwód Kaliningradzki, którzy przyjechali na zaproszenie Wspólnoty Polskiej w ramach projektu „Lato z Polską” sfinansowanego przez Senat RP. Dzięki koordynacji projektów przez węgorzewski hufiec ZHP uczestnicy obu obozów mogli spędzić czas razem na integracji, aktywnym wypoczynku, wycieczkach.
Oba obozy zakończyły się wspólnym harcerskim ogniskiem z zaproszonymi gośćmi ze współpracujących organizacji pozarządowych i władz samorządowych.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Alicja Rymszewicz oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Od małego o animacji społecznej
Oceń artykuł:

(0)