Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

„Ostatni zajazd w Helwingu” czyli w dwunastu księgach pożegnanie z Gimnazjum

8 czerwca 2018r. odbyło się ostatnie już Święto Szkoły w Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie.

To było już ostatnie Święto Szkoły w Helwingu. 8 czerwca nasze Gimnazjum symbolicznie pożegnało się ze społecznością węgorzewską.
Zaproszenie na uroczystość przyjęli przyjaciele szkoły, przedstawiciele władz samorządowych /miejskich i powiatowych/, szkół i przedszkoli , instytucji współpracujących z Gimnazjum oraz byli pracownicy szkoły. Za liczne przybycie gościom serdecznie dziękujemy.
Program artystyczny, jak wskazywał tytuł, nawiązywał do „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Do stworzenia programu przyczyniło się wielu nauczycieli, uczniów i absolwentów Helwinga. Na uroczystości przedstawiono historię i dorobek Gimnazjum. Były wspomnienia, anegdoty, zdjęcia i łzy wzruszenia, a wszystko okraszone świetnymi występami byłych i obecnych uczniów i nauczycieli. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Gimnazjum Maria Chudzińska symbolicznie przekazała klucz do szkoły na ręce Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1, po czym wszyscy zatańczyliśmy poloneza.
Nasi fotografowie uwiecznili wszystko na zdjęciach, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gimnazjum im. J.A. Helwinga oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: „Ostatni zajazd w Helwingu” czyli pożegnanie z Gimnazjum
Oceń artykuł:

(0)