Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Zieleń i nie tylko

Sadzenie drzew byle gdzie i bez odpowiedniego doboru rodzaju w naszym mieście na długą tradycję, która niestety nadal jest kontynuowana.

W parku posadzono dęby tuż przy brukowej alejce, pomijam już to, że ludzie przechodząc obok muszą szerokim łukiem omijać gałęzie, ale przecież przyjdzie czas, że korzenie będą podnosić kostki brukowe. Zwracałem uwagę na ten temat już w 2012 roku, wtedy drzewka były świeżo posadzone, można było przesadzić je dalej.


Przy nowej ulicy Pionierów posadzono drzewa (dwóch drzewek już brak) oraz postawiono lampy na chodniku, który jednocześnie jest ścieżką rowerową. Przecież to obłęd. Jedynym wyjściem jest zdjęcie znaku zakazu jazdy rowerem po tej ulicy. Ktoś wykonał projekt, ale dlaczego nikt z naszego urzędu nie zastanowił się, czy akurat te drzewka należy w tym miejscu sadzić i stawiać słupy z lampami na chodniku, który będzie również ścieżką rowerową.

Kolejna sprawa, to drzewka wzdłuż ul. Zamkowej, które nie są odpowiednio przycinane. Stan dzisiejszy, to dwa drzewka przy tej ulicy mają połamane gałęzie, ktoś po prostu z przechodniów już nie wytrzymał i zrobił to w nerwach po swojemu. Nie popieram niszczenia, ale ile można oczekiwać na reakcje odpowiednich służb. Przecież tam przejść to trzeba gęsiego i w zależności od wzrostu piesi muszą się schylać. Nie wspomnę o tym co dzieje się, jak w tym miejscu zaparkują samochody, a niektóre nawet kołem na chodniku.
To nie jest pierwsza taka sytuacja i nie dotyczy tylko zieleni w naszym mieście, to dotyczy właściwie wszystkich tematów.

Ludzie z Zamkowej 3, zacznijcie wreszcie działać, bo to już przechodzi ludzkie pojęcie. Brak profesjonalizmu, zwykłej chęci zrobienia czegoś więcej niż siedzenia w biurach i na sali sesyjnej, wyjdźcie z tego węgorzewskiego marazmu, przestańcie się puszyć, a jeżeli nie potraficie to zacznijcie wsłuchiwać się w głosy mieszkańców, otwórzcie się na nas. Duże inwestycje (nie zawsze trafione w czasie) to nie wszystko. Dbanie o szczegóły w tym co się robi, logiczne myślenie, a przede wszystkim chęć, to jest istota dla naszego Węgorzewa.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Dziennikarstwo obywatelskie: Zieleń i nie tylko
Oceń artykuł:

(0)