Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Sukces smakuje wyśmienicie

Jak smakuje sukces dowiedzieli się 21 marca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, kiedy Kuratorium Oświaty w Olsztynie ogłosiło listy laureatów konkursów przedmiotowych.

Najpierw długie godziny ślęczenia nad książką, potem eliminacje w szkole i pokonanie samego siebie. Informacja nauczyciela o zakwalifikowaniu do etapu wojewódzkiego to powód do radości, a jednocześnie zapowiedź wręcz tytanicznej pracy zarówno ucznia, jak i opiekuna. Jasno postawiony cel, wiele wyrzeczeń, nawet kosztem ferii, aby zawalczyć. Nie do przecenienia jest dyspozycja dnia, bo czasem plany może pokrzyżować choroba, o czym boleśnie przekonał się Łukasz.
Aby zawalczyć w etapie wojewódzkim konkursu, uczniowie pod opieką nauczycieli jeździli do Ełku. A potem tygodnie niepewności i oczekiwanie na wynik.
Na szczęście są powody do radości.
Laureatami zostali:
- z języka polskiego: Natalia Rusinek (VII a) uczennica pani Krzysztofy Brodeckiej;
- z historii: Tomasz Woźnica (VII a) uczeń pani Małgorzaty Maksimiuk.
Tytuły finalistów uzyskali:
- z j. polskiego: Zuzanna Sztabińska (VI b) uczennica pani Krzysztofy Brodeckiej.
- z matematyki: Natalia Rusinek (VII a) i Łukasz Bacewicz (VI b),uczniowie pani Agnieszki Kujawskiej;
- z języka angielskiego: Emilia Wałach (VII b) uczennica pani Katarzyny Cieślak.
Sukces nigdy nie jest efektem „słomianego zapału" — tu trzeba przejść
przez prawdziwy ogień.
- napisał James Madison.
Ale smakuje wyśmienicie. Oprócz satysfakcji laureaci mają zapewniony najwyższy wynik z egzaminu ósmoklasisty w części, której dotyczył konkurs. Finaliści mają szansę za rok. Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom. Trzymamy kciuki za rok.
Barbara Grabińska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP 1 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Sukces smakuje wyśmienicie
Oceń artykuł:

(0)