środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

Ślubowanie w SP 1 w Węgorzewie

W piątek 6 października 2017 roku w naszej szkole miała miejsce jedna z ważniejszych uroczystości uczniowskich - przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, czyli Ślubowanie.

Tego dnia na gościnnej scenie Węgorzewskiego Centrum Kultury 51 pierwszaków prezentowało swoje umiejętności przed rodzicami i innymi członkami rodziny, nauczycielami oraz dyrekcją szkoły. Śpiewając piosenki i recytując wiersze, udowodnili oni, że rozumieją, co to znaczy być Polakiem i kochać kraj ojczysty, więc zasłużyli, by być przyjętymi do grona uczniów. Głośno odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Z kolei pani dyrektor Iwona Wróblewska symbolicznie pasowała ich na uczniów, kładąc na ramieniu każdego dziecka dwudziestopięcioletni ołówek. Były oczywiście dyplomy, prezenty, pamiątkowe zdjęcia, a nawet łzy wzruszenia.
Po części oficjalnej na dzieci czekała niespodzianka- wspólna zabawa z klaunem. Tańce , hulanki, swawole i największa atrakcja- zamykanie w bańce mydlanej na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci.
Życzymy pierwszakom wytrwałości w dążeniu do celu i twórczego zapału na każdy dzień szkolny.
Marta Niedziółka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP 1 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Ślubowanie w SP 1 w Węgorzewie
Oceń artykuł:

(0)