Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Zanim ziarno stanie się chlebem…

Klasa V a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie 14 czerwca 2017 roku, pod opieką pań Bożeny Truszkowskiej i Barbary Grabińskiej, wybrała się na wycieczkę do gościnnej Ekozagrody Ciche Wody w Wężówce.

Wycieczka rozpoczęła się od krótkiego spaceru wśród malowniczych pól. Następnie dzieci własnoręcznie przygotowały z ziarna mąkę do wypieku chleba, z której, pod czujnym okiem gospodarzy, przygotowały ciasto, co wcale nie było takie proste.
Zanim ciasto urosło, był czas na zwiedzanie okolicy: spotkanie z koniem, krowami, a nawet zaganianie owiec do owczarni. Było tak ciekawie, że nawet o zrobieniu zdjęcia nikt nie pomyślał.
Następnym etapem było uformowanie bułeczek i upieczenie ich w glinianym piecu. Nie zabrakło też pysznego posiłku z domowymi konfiturami i miodem prosto z pasieki. Całości dopełniły domowe drożdżówki z serem – specjalność pani Ani.
Wróciliśmy do domu pełni wrażeń, bogatsi o wiedzę i doświadczenia. To były niezapomniane lekcje w Szkolnej Akademii Ekologii.
Barbara Grabińska
zdjęcia: Olek Godek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP 1 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Zanim ziarno stanie się chlebem
Oceń artykuł:

(0)