Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie węgorzewskiej „Jedynki” chcą być EKO

W piątek 9 czerwca 2017 roku obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie nikogo nie trzeba było długo przekonywać do uczczenia tego święta, zwłaszcza, że realizujemy całoroczny projekt: Szkolna Akademia Ekologii. Pomysły były różne, ale cel jeden: wykorzystać możliwość nauki w terenie, być bliżej natury. Budynek szkoły opustoszał wraz z pierwszym dzwonkiem. Piknik w parku- malowanie przyrody, zabawy ruchowe, zajęcia przyrodnicze; Zaułek słówek; Misja czystych miejsc; Węgorzewski spacerownik, czyli co kryje się w tajemniczych słupach. Zabawa w pizzermena; Dżwiękospacery- nagrywanie płyty " Naturalna orkiestra"; wycieczka rowerowa , a nawet wyprawa do Twierdzy Boyen w Giżycku - to tylko niektóre z realizowanych przedsięwzięć.
Tego dnia nikt nie narzekał na nudę, a wrażenia pozostaną na długo. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia…
autor: Barbara Grabińska
zdjęcia: Piotr Bacewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP 1 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Uczniowie węgorzewskiej „Jedynki” chcą być EKO
Oceń artykuł:

(0)